Pro táborníky

Tábor SOPKA znamená skvělou partu správných kluků a holek, co se těší, jak se v létě zase společně vyblbnou. A vždy je na koho a na co se těšit. Mrkni se na fotky a udělej si představu, jak to u nás vypadá. Sport, hry, celotáborovka, dobrodružné výpravy ale taky výtvarničení a poklidné klábosení s kamarády, večer diskotéka, táborák nebo soutěže.

Kluci si rádi zahrají fotbal holky spíš dají přednost přehazované. Někdo si troufne na volejbal nebo basketbal a kamaráda určitě najdeš i u pingpongu. Zvláštní kouzlo mají noční vycházky do okolí – časem se přestaneš bát a troufneš si na noční bojovku. Nemusíš se ji obávat – jde opravdu jen zažít trochu nezvyklého strachu a určitě se každý rád trochu bojí. Rozhodně nikoho nutit nebudeme, záleží jen na tobě, jestli půjdeš nebo ne.

Také se chodí na kratší i delší výlety do okolních lesů, kde nás nikdo neruší, když se chceme vyřádit. Všichni se těší na puťák – sami si vaříme, spíme nejraději pod širákem nebo ve stanech, až tak daleko nechodíme, takže pohoda.

Celotáborovou hru hrají všechny oddíly, menší mají některé etapy svoje vlastní. Soutěže, hry a občas i bojovky – denní i noční. Každý rok je jiná, ale napínavá až do konce – k vítězství se jednotlivé skupiny (expedice, týmy, klany, …) probojují až v samém závěru a odměnu získal vždycky každý, protože si ji taky každý zasloužil.

U táboráku si rádi zazpíváme při kytaře, vždy musí být několik diskoték. Každý má šanci vyhrát v soutěži Miss/Misák či v jiném klání (pexeso, Slavík). Pokaždé máme připravenou nějakou novinku a nějaké překvapení – nesmím říct jaké, poněvadž by to pak už jaksi nebylo žádné překvapení. Pro představu jednou přišli do tábora koně.

Na táborové pouti, tombole si zamlsáte, něco vyhrajete, zkrátka se pomějete a než se rozkoukáte sedíte v autobuse a máte občas co dělat, abyste se nerozbrečeli. Ne, že byste se netěšili domů – je vám jen líto, že všechny správné kamarády uvidíte až za rok. Každopádně máte na co vzpomínat a s kým si psát.